Předchozí řešení bylo rozděleno na dvě části – Portálovou, což je část s obecnými informacemi, s feedem novinek, náhledy kamer aj. – a mapovou část, kde je hlavní funkcionalita aplikace, což je mapová obrazovka zobrazující různé jevy na silniční síti v České republice – nehody, uzavírky, nadměrné náklady a informace z telematických systémů (informační tabule na dálnicích, meteostanice atd.).
Naše nová aplikace je (kromě statických jevů jako nehody atd.) schopna zobrazovat FCD data (data z flotily vozidel), která nám poskytuje jiný dodavatel a my je dáváme do kontextu pro uživatele – zobrazujeme tzv. žížalky neboli liniové jevy, které reprezentují plynulost provozu na všech komunikacích, kde fleetová vozidla jezdí. FCD data byla gró tohoto projektu.
Součástí práce s FCD daty byla i tzv. segmentace silniční sítě ČR – celá ČR je z geografického/logického pohledu rozdělena na segmenty (=části) a ty jsme schopni ukázat ve velkém detailu – např. segment Královehradecký kraj, Okres Pardubice, D1, D11, Aglomerace Prahy. Kromě toho, že dokážeme ukázat FDC data (plynulost a hustota provozu) na jednotlivých komunikacích, tak zároveň dokážeme poskytnout statistická data o celém segmentu – v případě např. D1 dokážeme zobrazit data o počtu průjezdů fleetových vozidel, očekávané zdržení při trase mezi koncovými body, průměrnou rychlost a délku kolon. Data dokážeme zobrazovat i 24 hodin zpětně.
Samozřejmostí jsou možnosti vyhledání trasy a konkrétního adresního bodu v ČR.